Highland logo

Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit.

m

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/handlt/domains/highland.lt/public_html/wp-content/plugins/hereford-instagram-feed/lib/hereford-instagram-api.php on line 242

Apie Mus

„Highland Cattle Farm“, įkurta 2009 m., užsiima Hailendų veislės karvių auginimu. Ši unikali veislė kilo iš Škotijos. Dėl atšiauriaus savo tėvynės klimato, kuriam būdingi nuolatiniai krituliai ir stiprūs vėjai, šios karvės yra žinomos dėl didelio atsparumo. Jos galėjo apsigyventi ne tik vidutinio klimato šalyse, bet ir tose, kur žiemos yra daug šaltesnės nei Škotijoje. Hailendų veislės karvės yra nepretenzingos, tvirtos, atsparios šalčiui. Jų stiprios imuninės sistemos neveikia beveik jokie virusai, o garbanos apsaugo karvės veidą nuo vabzdžių ir akių infekcijų. Šios karvės apibūdinamos kaip ramios.

„Highland Cattle Farm“ yra įsikūrusi Paluknės kaime, Širvintų rajone. Vieta ūkiui buvo parinkta itin sėkmingai – vos 55 km nuo sostinės Vilniaus. Ūkį supa dideli kaimai ir vaizdingi kraštovaizdžiai, tai daro jį ne tik patogiu, bet ir patraukliu aplankyti. Šalia „Highland Cattle Farm“ yra Kamaraučiznos ir Verblių miškai, gilus, skaidrus Zdoniškės ežeras.

Jei įsigilintume į Lietuvos istoriją, net senovėje, mūsų nuostabios šalies gyventojai, užsiimdavo gyvulininkyste. Lietuvos teritorijoje yra palankios ir itin patogias sąlygos šiai žemės ūkio veiklai. Ji yra spygliuočiai ir mišrių miškų zonoje, kurie apima 30 proc. šalies teritorijos, taip pat apsupta daugybės švarių upių, ežerų ir tvenkinių. Be to, ūkininkavimui ir galvijų auginimui svarbios palankios oro sąlygos.

Džiaugiamės galėdami pakviesti jus aplankyti mūsų nuostabias vietas, kurių grožis tikrai nepaliks abejingų. Mes suteikiame galimybę apsistoti mūsų motelyje, kuriame gali gyvent iki 50 žmonių, ir iki soties pasimėgauti siūlomomis pramogomis, palikus visas problemas ir rūpesčius mieste. Jūsų lauks nepamirštamos programos, kurias mes organizuosime būtent Jums.

  • Gyvulius galėsite paglostyti, pamaitinti ir su jais nusifotografuoti. Mūsų karvės yra stebėtinai švelnios ir geranoriškos, jos niekada nerodo agresijos ir visada džiaugiasi naujais svečiais.
  • Galimybė pasivažinėti traktoriumi ir vandens dviračiu
  • Apsilankykite pirtyje ant ežero kranto.
  • Užsiimti profesionalia žvejyba.

„Highland Cattle Farm“ mūsų karves rūpestingai prižiūri kompetentingas ir atsakingas personalas, užtikrinantis tinkama gyvulių priežiūrą ir patogias sąlygas, o tai užtikrina ilgą ir laimingą karvių gyvenimą. Dėl to, kad ūkis yra arti natūralios gamtos, gyvuliai gyvena sąlygomis, kurios maksimaliai artimos natūralioms jų gyvenimo sąlygoms. Ūkyje sukurtos idealios sąlygos, kad gyvūnai patirtų kuo mažiau streso.

Karvės ganomos vaizdingose pievose, kurios yra 150 hektarų ploto. Laisvo ganymosi dėka karvės jaučiasi puikiai, o vaizdingi kraštovaizdžiai, besitęsiantys iki pat horizonto, leidžia joms jaustis laisvai. Erdviose ganyklose įrengtos automatinės girdyklos, iš kurių teka krištolo skaidrumo vanduo iš artezinių šulinių. Nuo pat gimimo gyvuliai laikomi palankiomis sąlygomis, kad užaugtų kuo sveikesni. Karvės maitinamos tik natūralias ir jų organizmui naudingais pašarais, kuriuose yra visos maistinės medžiagos, reikalingos, kad mėsa taptų gardi. Hailendų veislės karvių mėsoje yra proteinų ir riebalų, pasižymi subtiliu skoniu ir malonia tekstūra. Be to, tai puikus dietinis produktas, ypač gydytoų rekomenduojamas, sergantiems širdies ir skrandžio ligomis.

Dažnai padėti ūkininkams pasisiūlo suisidomėję savanoriai, Lietuvos švietimo įstaigų mokiniai ir studentai. Jie padeda rūpintis gyvūnais ir praleidžia laiką su jais negaudami už tai atlygio. Bendravimas su su žmogumi formuoja karvės charakterį ir atskleidžia pačius teigiamiausius veislės bruožus. Dėl tinkamos ir kokybiškos priežiūros mūsų karvės jaučiasi saugomos, nerodo agresijos ir džiaugiasi bendravimu tiek su žmonėmis, tiek viena su kita.

47

Bulių

120

Telyčios

103

Veršeliai

Mūsų Komanda

Mūsų komandą sudaro didelę darbo žemės ūkyje patirtį turintys žmonės, atliekantys vieną svarbiausių funkcijų – prižiūri hailendų veislės karves. Be to, į mūsų komandą įeina jauni žmonės, kurie labai domisi šia veiklos rūšimi.

Fermeris

Savanoris

Savanoris